Kopretina- 10. kapitola

21. března 2012 v 20:44 | Ella |  Kopretina


Dneska mám nějakou silnou dobrou náladu, a to i přes to, že mám nějaké "velké" problémy. A tak se snažím uvolnit se u počítačové klávesnice. Nakonec jsem splodila tohle... Doufám, že se bude líbit a je to taková malá příprava na další kapitolu, která by měla být pěkně žhavá :DDD


,, Nino!" vyletí teta Inka z domu. Má na hlavě turban, červený saténový župan a je celá rozzářená. ,,Už je skoro tma a ty se tu objevíš!" vzdychne s úsměvem.
,,No, doma je to teď… ne zrovna normální." Vysvětlím.
,, Sandra?" nadzvedne obočí. Jen přikývnu. V tetě jsem vždycky měla oporu. Viděla jsem v ní vzor. Silná žena, které zemřel první manžel a dvě malé děti, už jako malá vyrůstala jako sirotek. Nikdy jsem ji neviděla brečet, všechno bere v klidu a v pohodě. Teta se asi po pěti letech od smrti svého muže vzdala za strýce Karla. A bude to sedm let co žijí spolu v takové malé vesničce kde mají všechno. Teta nemá děti, nejspíš nechce, ani se jí nedivím.
,, Pořád říkám, že ten Oskar dopadne špatně. Sandřin přístup k životu je strašný." Postěžuje si teta a vede mne do kuchyně kde mi vnutí řízek a donutí mně toho vyklopit co nejvíc.
,, Sandra se nastěhovala k nám na dva týdny, protože Oskar odjíždí na služební cestu do Německa. Říkala, že by se sama doma bála." Protočím panenky.
,, Wilma to dovolila? Vím, že od začátku byla proti Sandře. Už když vám ji Oskar představil." Nevěří mi.
,, Jo máma je do ní úplný blázen. Pomáhá ji, má s ní svatou trpělivost. A je jenom ráda, když má s kým probírat to těhotenství. Samé dupačky, svetříky a jaké jsou nejlepší plenky. Jen já v ní nevidím boha a tak jsem špatná. Vrátila jsem se dneska z koncertu, kde jsem byla s partou. Seřvala mne jak malého parchanta. Co si dovoluji, odjet si a nic neříct. Přitom jsem jí to několikrát opakovala a navíc, je mi devatenáct. "
,, Tvoje máma to moc prožívá. Ta holka se mi nelíbila už od začátku. A co Oskar, ten to zvládá?"
,, Ten? Teď by jsi ho už ani nepoznala. Úplně se změnil. Nechápu to." Na chvíli se odmlčím. ,, A kdy dojede strýc?" změním téma.
,, Karel dojede za půl hodinky. Budu se s ním muset domluvit, abychom tě pak až budeš chtít zavezly a navštívili konečně vaše a tu….dámu." poslední slovo vysloví teta odměřeně. Pak se podívá na tašku a řekne ,, Budeš spát jako vždycky, už jsem ti i převlékla peřiny, máš to tam nachystané. Zanes si tašky, vybal se a pak můžeme něco podniknout." Usměje se.
Pokoj je pořád stejný. Všude plakáty Nirvana, Linkin Park a Green day. Velké zrcadlo, velká skříň a majestátná postel. Jsem ráda, že teta tenhle pokoj nerekonstruovala, protože to bylo na tomhle místě nejlepší. Všechno tu zůstalo při starém. A i ten klid, který se tady rozprostírá po celém okolí. Když pak vyrazím do okolí připadám si jako v ráji. Je to tu úplně jiné. Každé místo tu znám a přece pořád něco objevuji. Když se pak s úsměvem na rtech doplazím na jeden kopec, že nejsem jediná kdo si užívá podvečerní přírody. Na kopci si totiž hoví zpěvák ze skupiny Elephants. Usmívá se na mě potutelně a hladí psa, který sedí vedle něj.
,, Ahoj. Ty se ta fanynka?" mrkne na mě.
,, Ahoj. Ne, vaší hudbě moc nehovím." Zalžu, aby si klučina nemyslel hned, že když ho tu potkám, že budu v sedmém nebi. Plácnu sebou vedle něj a vydechnu.
,, Tak proč jsi byla na koncertě?" zeptá se nechápavě.
,, Toť otázka!" směju se. ,, Jak se jmenuje?" stačím radši téma ke psovi, který se ke mne začal nějak lísat.
,, Amber. Ale neuhýbej od tématu!" usměje se.
,, To jako na vašem koncertě nesmí žádná holka, která vás jen tolik nežere?" usměji pobaveně.
,, Pořád se mi o tobě zdá. Věřila bys tomu."
,, Jo věřila. Jsem prostě krásná." Rozřehtám se nevinně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Huyana Huyana | Web | 22. března 2012 v 10:39 | Reagovat

Tá posledná veta! :D:D:D Pripomína mi to moju kamošku - skrátka extrémne skromná. :D
Super kapitola. ;-)

2 Jannie Jannie | Web | 25. dubna 2012 v 13:36 | Reagovat

Až na tu hromadu chyb pěkná kapitola :( Jen mi příjde to jejich setkání moc velká náhoda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama