Nebuď labuť- "Pro ty co znají můj smolný příběh Ella"

4. května 2012 v 9:30 | Ella |  Nebuď labuť!

Tak konečně po dlouhé době další kapitola. Tentokrát od Elizabeth, která měla v minule trochu depresivní náladu, ale tentokrát to zvládá trochu líp, díky jednomu.... Doufám, že se bude líbit a své názory napíšete do komentářů.


Dny v nemocničním pokoji plynuly pomalu a strašně se táhly. Holky začaly trénovat na mistrovství a já se postupně smiřovala s myšlenkou, že se nestihnu vrátit, abych mohla reprezentovat. Ale když to nebylo nutné, tak jsem se snažila na to nemyslet. Nejhorší byly ty dny v nemocnici. Snídaně, dopoledne vizita, oběd a pak dlouhé odpoledne, večeře a nakonec zase spát. Nejhorší bylo, že jsem se ani neunavila, pořád jsem jenom ležela v posteli a četla. Četla, četla a četla. Měla jsem pocit, že jsem snad přečetla celou knihovnu. Nejdřív to byly zamilované příběhy naivních holčiček, ale když jsem pak došla k závěru, že tady v nemocnici mě žádná láska nepotká, přešla jsem, nejspíš z hysterie, na horory. Ze začátku jsme knížky prožívala, ale postupem času jsem ani nevnímala co čtu. Holky se za mnou zastavovali jen jednou týdně. Sestřičky mi radili, abych šla, nebo spíš jela na vozíčku, se podívat do společenské místnosti. Je tam televize a lidi. Beztak důchodci.
,, Vážně se tam nechceš jít podívat? Vypadáš fakt dost znuděně." radila mi starostlivě sestřička jednou navečer. Ani jsem nepřemýšlela, prostě jsem jen němě přikývla. Nechala jsem se naložit na vozík, jelikož jsem pořád necítila nohy. Před dveřmi společenského ruchu jsem se zastavila. Vlastně jsem neměla ani náladu tam jít. Jen jsem chtěla nachvíli vypadnout z toho pokoje. Už jsem tam byla zavřená skoro měsíc.
Zajela jsem s vozíkem ke zdi vedle židliček a prohlížela si celou chodbu. Byla jsem tam zabraná do té obyčejné chodby, že jsem si neuvědomila, že vedle mne někdo sedí.
,,Ahoj." řekl mile kluk vedle mě. Úlekem jsem nadskočila a udiveně zamrkala.
,, Ahoj." usmála jsem se na něj. Byla docela fešák. Kaštanové vlasy, které měl ledabyle rozcuchané, zelené výrazné oči a hezké pravidelné rysy.
,, Vyšla jsi poprvé po dlouhé době z pokoje, viď?" oplatil mi úsměv a vypadal ještě pěkněji. Tak nějak roztomile, ale přitom mužně.
,, Jo." rozesmála jsem se nahlas. ,, To znělo, jako bych byla vězeň."
,, Nevím jak ty, ale já si tak připadám." smál se se mnou.
,, Nápodobně, ale ty alespoň můžeš chodit po svých." usoudím, jelikož nevidím žádné berle, které by mu pomáhali s chůzí.
,, Trvalo tři týdny než mě dali dohromady kvůli jedné malé bouračce. Jezdím rád na motorce." řekl zasněně. ,,Dobře, tak to by byl blázen na motorce a co tady děláš ty?"
,, Ani se neptej." povzdechla jsem. ,, Celoživotní sen, zúčastnit se Mistrovství ve sportovním baletu. A pak jednou na bruslích. A jsou z toho zlomené nohy a možná ochrnuté." pokrčila jsem rameny.
,, To je mi líto." stiskl mi ruku. ,, Vím jaké to je, když ti něco zmaří plány. Můžeš to zkusit příští rok."
,, Možná i doživotně ochrnutá." podívala jsme se na něho vážně.
,, Ale!" usmál se. ,, Nemysli na nejhorší. Můj bratr hrál volejbal, jednou špatně spadl a měl nadvakrát zlomenou nohu. Doktoři mu řekli, že bude rád když se postaví na vlastní nohy a dnes?" zamrkal. ,,Je z něho totální volejbalová hvězda!"
,, Budu doufat, že snad..."
,, Ani jsme se nepřestavili." natáhl ruku. ,,Tadeáš. Ale pro tebe Ted." usmál se přátelsky.
,, Elizabeth. Pro ty co znají můj smolný příběh Ella." podala jsem mu ruku a on ji jemně stiskl.
,, Vznešené jméno." zašeptal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nanashi Nanashi | E-mail | Web | 6. května 2012 v 19:29 | Reagovat

Huu pěkný.
Jen musim něco poznamenat.
Jak je část:
A pak jednou na bruslích. A jsou z toho zlomené nohy a možná ochrnuté."
Tak mi přijde divný, jak jsou tam ty dvě A na začátku věty, zní to divně, teda podle mě.

2 Ella Ella | 7. května 2012 v 17:25 | Reagovat

Děkuji, příště se polepším :-) Nějak jsem to nepostřehla

3 Jannie Jannie | Web | 15. května 2012 v 19:15 | Reagovat

Pěkná kapitola :)) Tu s těma dvěma nohama si oprav :DD Ale jinak dobré :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama