Dokonalá- 2.kapitola

23. srpna 2012 v 17:33 | Ella |  Dokonalá

Tak po 10-ti dnech se vám hlásím s novou kapitolou. Doufám, že se bude líbit, a kometujte. Chci vědět vaše názory.Dřepěla u záchodové mísy a zvracela. Vlasy měla stáhlé do drdolu a na sobě starou košili. Od půl druhé ráno nespala, kvůli nevolnosti, a až teď, v osm hodin ráno to ze sebe dostala. Zrovna, když si vyplachovala pusu ústní vodou, rozdrnčel se zvonek. Vzdychla, vyplivla mentolovou vodu a nemocně se došourala k hlavním dveřím. Několikrát se rozmýšlela jestli má vzít za kliku, mohla by totiž klidně dělat, že nikdo není doma. Jenže pak si uvědomila, že si nemůže hrát jako malá a tak unaveně otevřela dveře.
,,Ahoj." pozdravil jí rozpačitě Daniel. Ellie na něj vyvalila oči.
,, Co tu děláš? Jak vůbec víš kde bydlím?"
,, No, poptal jsem se, tohle město je malé." usmál se zdvořile a dotkl se jejího čela. Ellie sebou cukla, ale pohled do jeho očí ji dodal klid. Chvíli se na ni zkoumavě díval. ,, Nejsi ty náhodou nemocná?" zeptal se nakonec.
,,Jak jsi to poznal?" chtěla vědět.
,, Máš kruhy pod očima, jsi celá bledá a mám pocit že máš horečku." zasmál se tomu uvolněně. ,, Běž si lehnout do postele." poručil jí.
,, Ne, jsem v pohodě, vážně." oplatila mu úsměv unaveně. ,, Nechceš na čaj?" pozvala ho a pomalu se otočila do kuchyně.
,,Rád." přijal pozvání a vstoupil na chodbu. Sundal si kabát a následoval Ellie do kuchyně.
Ta mezitím přichystala vodu a rozdělala sušenky. Daniel se usadil do křesla v obývacím pokoji, který byl hned vedle kuchyně. Ellie vzala cukřenku a sušenky a šla za Danielem. Na půli cesty se jí únavou podlomili kolena a ona padala na zem. On byl okamžitě u ní a chytil ji do náruče. Chvíli se na sebe divali.
,, Vážně ti nic není." zasmál se pak Daniel. ,, Kde máš pokoj?" zeptal se Ellie, kterou držel pořád v naručí. Ta ho navedla do útulného modrého pokoje.
,, Modrý?" divil se.
,, Co bys čekal? Růžovou?" zeptala se posměšně, když ji ukládal do postele.
,,Nevím." pokrčil rameny a přikryl ji. ,, Jediné co vím je, že teď budeš ležet, já ti přinesu čaj." pohladil ji po tváři. Pak se otočil a šel do kuchyně.
Ellie cítila jak ji rázem všechny smysli opouští, a ona spadla nevědomky do světa snů. Najednou jí bylo líp, každý sval se uvonil, každá část jejího těla čekala na tuhle chvíli. Snila.


Když otevřela oči, Daniel seděl v proutěném křesle naproti její postele. Chvíli na něj zírala s otevřenou pusou, pak ji zavřela a nesměle se zeptala:
,, Jak dlouho jsem spala?"
,, Dvě hodiny." odpověděl jí a napil se čaje.
,, Panebože!" vydechla.,, Já..."
,, Žádné panebože." umlčel ji. ,, Mě to nevadí. Chvíli jsme si pohrával s myšlenkou, že bych odešel, ale pak jsme si řekl, že by jsi byla trochu vyděšená. Jak se vůbec cítíš?"
,, No už je to lepší. Jsem odpočinutá." usmála se na něj, tentokrát už s energií. Odkryla deku a chtěla vstát, ale on ji znovu položil do postele.
,, Zůstaň tady." poručil jí. ,, Dojdu ti pro čaj."
,, Nejsem nemohoucí." volala za ním, když odcházel.
,, Ale nemocná!" zasmál se z kuchyně.
Ellie si načechrala polštář, pak obrátila peřinu. Za chvíli přišel Daniel i s čajem.
,, Bydlíš tu s babičkou?" posadil se na její postel.
,, Jo. Už od jednoho roku, kdy mi zemřeli rodiče."
,, Vadí ti mluvit o té nehodě?" zajímal se.
,, Ani ne. Nevím, já si rodiče vůbec nepamatuji a ani jsem je moc neznala. Samozřejmě mi v některých chvílích chybí, ale neměla jsen k nim žádný vztah."
,, To máš dobrý. Já třeba o mámě nemluvím. Prostě nedokážu nikomu popsat jak se to stalo. Ona prostě..." podíval se na ni s vyděšeným výrazem. ,, Já si nic moc z dětsví nepamatuji, ale tuhle nehodu, tu si pamatuju dokonale i teď. Vždycky mě děsí."
,, To co mě děsí je můj bratr." přiznala se. Ale za další tři vteřiny si uvědomila, že tohle neměla říkat, a tak zavrtala zrak do peřiny.
,, A proč?" nechápal Daniel a upil čaje.
Nereagovala. Jen si divala dolů, aby se na něj nemusela podívat.
,, Ellie?" zavolal na ni. Chvíli se na ni díval. ,,Jsi v pohodě?" nakrabatil čelo.
,, Jo, já jen..." zvedla hlavu a vzdychla. ,, ... o něm moc nemluvím. Víš, když se ztratil, babička to nesla špatně. Říkala že ho vzali zlí démoni, a vůbec byla a do dnes je, nějaká divná. Zkoušela jsme po těch démonech, o kterých mi říkala, pátrat. A došla jsem k..." podívala se na něj váhavě. ,, upírům." to poslední slovo vyslovila šeptem. Při tom slově sebou Daniel trochu cukl a zhluboka se nadechl.
,, Ty na to věříš?" zeptal se opatrně. Bál se, že by něco věděla. O něm, o Josephovi o komkoliv.
,,Asi ano. On se mi..." upila čaje. ,, ... občas zjevuje ve snech. I kamarádka Nikol mi to potvrdila. Ale já nevím. Prostě může a nemusí."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jannie Jannie | Web | 23. srpna 2012 v 21:49 | Reagovat

Promin, ale to zarovnání napravo je strašné. Ale co se obsahu týče, moc pěkné. Hm, myslím, že Daniel dostal strach :D Těším se na další kapitolu :))

2 Erin Erin | E-mail | Web | 26. srpna 2012 v 13:57 | Reagovat

Pěkný! Moc pěkný, jenom bych asi taky trochu změnila to zarovnání :) Je fajn, že to chceš mít jiné, než ostatní, ale tohle se docela špatně čte. To na prostředek ještě neva, tohle je ale moc.
Jinak píšeš krásně! Daniel je vážně sympaťák a Ellie... no, chudák holka, život se s ní vůbec nepáral.
Ty jo *plesk do čela* Právě se ti něco podařilo! :-D Učtení na netu nebo i u knihy poslouchám písničky. Vnímám obojí, jenomže tady jsem tu hudbu úplně vypnula. Najednou přeskočily tři písničky a já o tom ani nevěděla... :D
Těším se na další kapitolu! :)

3 Ella Ella | Web | 26. srpna 2012 v 15:34 | Reagovat

Děkuji moc :D To zarovnání změním, jen jsem zkoušela, jak se to bude líbit, nebo jestli se to bude líp číst. Tak příště si dám pozor :D Já poslouchám písničky, když píšu povídky. Dává mi to trochu inspirace  a mám větší chuť ji psát. A jsem ráda, že se mi to podařilo, tak snad se ti budou líbit i další kapitoli :D

4 Es. Es. | Web | 26. srpna 2012 v 16:14 | Reagovat

vypadá to zajímavě :)) chce to pokračování :))

5 Natálie Natálie | 29. srpna 2012 v 11:01 | Reagovat

Moc povedené Ello ;) !!! Hodně štěstí při dalším psaní. A díky za inspiraci... :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama