Hospital Hall- Nemocniční chodba

20. srpna 2012 v 21:27 | Ella |  Jednorázové


Po menší dovolené u tety bez internetu (ani mi moc nechyběl) jsem zase napsala další povídku. Načerpala jsem inspiraci z mého oblíbeného seriálu, a z klipu mé oblíbené písničky. Tak doufám, že se vám povídka bude líbit!


Režisér zařval rázně KONEC a všichni se na povel začali balit. Jedna z hlavních hereček Nataša si několikrát nanesla bezbarvý lesk, trochu tvářenky a vyrazila do víru velkoměsta. Trevor tam ještě chvíli zůstal a sedl si na lavičku. Počkal až si všichnni zbalí své saky paky a odejdou. Dnes natáčeli dramatickou scénu v nemocnici a hlavně v jejich chodbách. Ráno si Trevor sám sobě nalhával, že to dnes zvládne a všechny jeho pocity zůstanou vzadu, zatlačeny tak jak je tam před půl rokem nechal. Jenže to si sám sobě pouze lhal, takže když vstoupil do nemocnice a známá vůně ho omámila, bylo jasné, že dnes tu nezůstane jen kvůli natáčení. Celou dobu kdy hrál na place, se snažil hrát sebevědomého muže, který ví co chce a ví za čím jde. Prostě svůj opak.
Jakmile i poslední člověk z filmu odešel, Trevor mohl začít přemýšlet. Tuhle činnost odkládal posledního půl roku, čím dál tím častěji. A teď konečně se mohl začít soustředit.

O.O.O
Bylo mu patnáct když měla jeho matka velkou nehodu, zkončila v nemocnici. Pamatuje si, že tu sem za ní chodil každý den a nosil jí květiny. Ona se na něj vždycky usmívala a hladila ho po ruce.
Když jednou 16. května v roce 1997 přišel do nemocnice, její pokoj byl prázdný. Ptal se všech sestřiček kde je, co je s ní. Nakonec v nemocnici potkal otce, který mu se slzami v očích oznámil, že je mrtvá. Šel pro její věci.

O.O.O
Trevor se zvedl z lavičky a přešel k pokoji 9. Přejel prsty po čísle a pak po klice, s kterou před patnácti lety naposledy otevřel dveře, tehdy matčiného pokoje. Pak se otočil na patě a v rohu chodby uviděl vysokého, tmavovlasého puberťáka v otrhaných džínách, který mu silně připomínal sebe samého, když mu bylo patnáct. Stál tam jen tak a díval se přímo na Trevora. Ten k němu přišel blíž a v rysech se dokonale poznal. Patnáctiletý kluk vystrašeně zamrkal. To Trevora přivedlo na další myšlenky.

O.O.O
Vyvoňaný dvacetiletý vysokoškolák čekal u fontány na svou dívku. Z matčiné smrti se už dostal. Poslední dobou ho spíše velmi zneklidňoval otec, kterému objevili nádor na mozku. Zahnal ale tyhle své neklidné myšlenky, protože v dálce zahlédl tu dívku, kterou tolik miloval. Ona ho políbila na tvář, a on jí vyznal kompliment, že jí to dnes dokonale sluší. Procházeli se po městě, když mu začal zvonit mobil. Volal mu jeho bratr Sebastian. Ten mu nervózním hlasem nařídil, aby se okamžitě dostavil do nemocnice. A tak se rozloučil s krásnou dívkou a nasedl do auta. Jakmile dorazil do nemocnice uviděl svého bratra jak se opírá o zeď. Říkal si něco pro sebe. Trevor k němu přiběhl a po dlouhé době z něj nakonec dostal, že otec dostal epileptický záchvat, kvůli nádoru, který mu začal tlačit na mozek. Oba u něj strávili celé odpoledne. Sebastian pak musel domů, kvůli dětem a manželce, Trevor tam zůstal zamyšleně sedět.
,, Trev..." nedořekl otec, protože špatně dýchal a tak jen pokývl hlavou, a ruka mu nekontrolovaně vylétla do vzduchu.
Trevor na něj soucitně pohlédl a měkce se usmál. Nějak tušil, že tohle je otcův konec.
,, Dávej na sebe po..." začal zuřivě kašlat a držel si ruku před pusou. Nakonec se uklidnil a smutně se na Trevora podíval. Pak položil ruku na postel a zavřel oči.
O.O.O
,, Zavezte ji na pokoj. Doktor si pro ni přijde." zavolala jedna sestřička na druhou, přes celou chodbu. Trevor se na ně ohlédl a u dveří operačního sálu zahlédl kluka v modrém triku.
,,Panebože." zamumlal si Trevor pro sebe. Zatřášl hlavou jakoby chtěl zahnal zlé sny, protože to co viděl byli nejspíš zlé sny. Je možné aby viděl sám sebe...?
O.O.O
,,Trevore!" sápala se po jeho paži manželka Sebastiana. Měla ubrečené oči. ,, Proč?" ptala se hystericky. Trevor seděl na lavičce před bratrovým pokojem. Sebastian dostal infarkt. ,, A co děti? Co Mark, Rebeca a Tony?!" rozbrečela se. Dostala prášek od sestřičky na uklidnění, aby nevnímala manželovu smrt. Trevor utíkal přímo ze schůzky, takže byl ještě v obleku. Bratrova manželka se k němu přitulila a schoulila se do klubíčka. Trevorovi stekla jedna slza po tváři.
O.O.O
Chtěl se vrátit zpátky na lavičku, ale neudělal ani jeden krok a zatrnulo mu. Na lavičce seděl muž v obleku. Chvíli tam stál, nakonec si ale sedl vedle něj. Dal hlavu do dlaní a snažil se namyslet na to, jaký má ve všem nepořádek. Proč se zjevují všichni ti Trevorové, kteří zažili tolik bolesti?
O.O.O
Cheryl příšerně zařvala bolestí a chytala se na břicho. Vezli ji na nemocničním lůžku na porodní sál. Krůpěje potu jí stékali po krásném obličeji, který se teď svíjel bolestí. Když bolest na pár chvil odezněla, stiskla mu ruku a podívala se na něj něžně.
,, Cheryl." pohladil ji Trevor po tváři. ,, Miluju tě." políbil ji na čelo a pustil její ruku. Začala se mu vzdalovat a nakonec z ní zbyla jediná těčka na konci chodby, pro kterou žil. Usnul v bílem koženém křesle. Byl s ní vzhůžu celou noc a den. Když se nakonec probudil, naproti němu stála celá její rodina. Zemřela.
O.O.O
Hospital Hall-Nemocniční chodba. Každou vteřinu, každou minutu, každou hodinu, každý den a rok, se zde vyvýjí a tvoří nové příběhy a osudy, které se proplétají. Některé jsou šťastné, některé smutné. Všechny ale končí smrtí. Jednou každý zemře. A třeba jeho potomek, nebo jeho přítel se budu stejně potuloval.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jannie Jannie | Web | 20. srpna 2012 v 21:45 | Reagovat

Krásné. Strašně se mi to líbí :) Je mi Trevora líto. Jinak moc hezká povídka.

2 jannie-povidky jannie-povidky | 20. srpna 2012 v 21:52 | Reagovat

děkuju :) snažila jsem se, ale ke konci jsem byla trochu unavená

3 Vera Vera | Web | 23. srpna 2012 v 1:04 | Reagovat

Nádherné! málem mi slzy tečou...ten druhý odstavec, jak mluví o smrti své mámy...to bylo tak nádherně popsaný až...krása! :D jednoduše! :D

a ty poslední věty...no...bomba :D

4 Ella Ella | 23. srpna 2012 v 16:26 | Reagovat

Moc děkuji, tak většinou píšu o normálních věcech, a jsou to spíše vtipné nebo obyčejné příběhy. Snažím psát i trochu jiné věci. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama