Nebuď labuť-Everybody Loves Me

12. srpna 2012 v 18:25 | Ella |  Nebuď labuť!

Takže tentokrát podle Elizabeth, která se v minelém díle, který vyprávěla, seznámila s milým klukem Tedem. Uvidíme jak to bude pokračovat. Doufám že se vám to bude líbit, a kritiki a pochvali pište do komentářů. Budu jen ráda.


"Flashes in my face now, all i know is everybody loves me, everybody loves me." zpívám se skupinou One Republic trochu více nahlas moji momentálně nejoblíbenější písničku. Holky ze školy, za mnou chodí každý den. Zásobují mě novinkami a novými písničkami, které mi vždycky donesou na notebooku a já si je stáhnu do mobilu. Holky z baletu, mě svou náštěvou poctí jednou za týden, a to se staví maximálně jen na 10 minut. Trochu mě to mrzí, protože kdybych nebyla tak blbá, a nejezdila na ty podělané brusle, tak nemusím trčet v téhle odporné nemocnici s touhle příšernou knihou, která je jenom o tom, jak člověk přijde o své sny. Zároveň to ale holkám přeji, nemůžu se na ně zlobit, protože chtějí vyhrát a chtějí být nejlepší. Za všechno si můžu sama.
S přemýšlení mě vytrhne rytmické zaklepání, které mě tak poleká, až sebou trhnu. Ve dveřích se objeví Tadeáš se širokým usměvem na tváři. Na sobě má bledě modré pyžamo a zelené oči mu svítí přes celý pokoj.
,, Můžu dál?" nakoukne a zvedne obočí. Vzledem k tomu, že táta připlatil, a pořídil mi speciální pokoj, který obývám sama, nemám důvod proč Teda nepustit dál.
,, Madam." poklekne před mou postel a vezme moji ruku do dlaní. Jemně ji políbí a přitom se na mě dívá. Začnu se hlasitě smát.
,, No jen mě hýčkej! Jsem tu chudák sama, nikdo se tu se mnou nebaví, nikdo za mnou nechodí." směji se.
,, Ale prosimtě."zamračí se hraně. ,, Taková krásná holka a sama? No to abych se k tobě nastěhoval." namítne a odkryje peřinu, kterou jsem přikrytá. Vleze si za mnou do postele, dá svoji ruku pod mou hlavu a hladí mě po tváři.
.. Tý jo!" prohlásí po chvílce ticha. Začnu se smát, protože styl, jeho projevu je strašně směšný. Dokáže uděla s obyčejného slova vtip. ,, Takže nadstandartní pokoj, jo? To máš pěkně zazobané rodiče."
.. No, taťka mě vždycky podporoval v mém snu, jet na Mistrovství, no a teď..." odmlčím se.
.. Teď tě podporuje ve flákání se v nemocnici a simulování." doplní mě Ted a začne se smát. Naoko se urazím, ale musím se přiznat, že mě to taky pobavilo. Ale aby se neřeklo tak ho bouchnu do žeber.
,, AU! Víš jak to bolelo?!" směje se, drží si postižené místo a vstane
,,A víc jak mě to ranilo? To si jako o mě myslíš, že se tady povaluju a nic nedělám?" zeptám se ho se smíchem.
,, No... abych pravdu řekl, tak.... jo." začne se řehtat.
,, A co tvoji rodiče? Ty nemáš spešl pokoj?" zajímám se.
,, Moje matka je běhna. A můj otec se v tuhle dobu svíjí v místním baru u tyče." přizná a stoupne si k oknu a pozoruje mráz a sníh.
,, Děláš si srandu?" vykulím oči. Pozoruji ho.
,, Ne, bohužel ne." otočí se na mě a dívá se na mě vážně. ,, A zrovna teď mám pocit..." odmlčí se a dojde k mé posteli. Sleduji jeho každý pohyb. Čekám na dokončení věty, protože mám pocit, že to bude stát za to. ,, ...že to na mě přišlo." dokončí nakonec.
Místo hlasitého smíchy, jak jsem předpokládala, že se z tohohle pokoje bude ozývat, se neděje nic. Já na něho děsivě zírám a on se dívá do země.
,, A jako... jako co na tebe přišlo?" nechápu. Chvíly se mu dívám do očí , když je zvedne a sleduju každý jeho pohyb ve tváři. Nakonec odvrátí zrak.
,, Víš chtěl bych se vlnit." předvede mi pohyb, který zrovna řekl. ,, Chtěl bych se svíjet." zírám na toho kluka s otevřenou pusou.,, Chtěl bych se točit dokola." nemůžu tomu uvěřit. ,,A hlavně, bych se chtěl dotýkat té tyče, toho kusu železe a cítit tu tvrdost."
,, STOP!!" zařvu okamžitě, a tak nahlas až mě to samou překvapí. Kupodivu se Tadeáš začne šíleně smát a já na něj civím jak na blázna. ,, Co to do hajzlu, mělo znamenat?!" zeptám se vytočeně.
,, Jasně, že to všechno byla jenom sranda. Chtěl jsem tě rozptýlit." směje se. Až teď mi to celé dojde a musím se řehtat s ním.
Domluvíme se na osmou hodinu, před mým pokojem, slíbí mi, že na mě bude čekat jako nejvěrnější oř a opustí pokoj. Po jeho odchodu nastane zvláštní ticho. Měla bych o něm přemýšlet, ale místo toho se cítím osaměla a nemám co dělat.
,, Co tu bylo za kluka?" zeptá se mě známý hlas. Okamžitě zvednu hlavu a trhnu sebou. Julia.
,, Čáu!" zařvu šťastně přes celý pokoj. ,, Kde se celý týden flákáš?" zlobím se na ni.
,, To bys nevěřila." vydechne unaveně a posadí se na židli vedle mě. Začne mi vyprávět novinky z domova, a celou hodinu se dobře bavíme
,, No a v předposlední řadě, ti musím něco oznámit. Holky od tebe z týmu mě poprosily, jestli bych za tebe nemohla zaskočit." oznámí mi totální pecku.
,, A co jsi jim na to řekla?" zajímám se.
,, Beru to!" vykřikne a začne mě objímat. Koukám na ni jako zjara. Od kdy se z ní stal fanoušek sporovního baletu? Jsem trochu ztuhlá, ale směji se na ni. I když falešně ale přece. Ze závodů jsem už zvyklá, že porotu nezajímají osobní problémy, musím se za každou cenu usmívat, i kdybych umírala. A tak to tam tak tak tu poslední čtvrt hodinu zvládnu. Když konečně odejde, zabořím hlavu do polštáře a začnu nadávat a bouchat do něj pěstmi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jannie Jannie | Web | 13. srpna 2012 v 10:31 | Reagovat

Super |:D takže JUlie zaskakuje v baletu? :D jak to mám jako popsat? :DD díky. Pěkná kapitola :))

2 Ella Ella | 13. srpna 2012 v 11:06 | Reagovat

Tak jako ty ses pořád nechtěla nějak rozhoupat, tak jsem to musela udělat za tebe :D Díky :D

3 Jannie Jannie | Web | 13. srpna 2012 v 13:09 | Reagovat

[2]: :D taky pravda, to bude tím, že o baletu nic nevím a navíc o sportovním :D

4 Ella Ella | 13. srpna 2012 v 13:28 | Reagovat

Já ti pomůžu, prostě si to vygoogluješ :DD

5 Jacey Jacey | E-mail | Web | 20. srpna 2012 v 9:51 | Reagovat

Trochu mi to pointou pripomína Black swan.
Inak sa mi to dosť páčilo. Ono úspech bol celé to dočítať, to mne sa nestáva, lebo ma poviedky nebavia. Ale toto ma zaujalo!: )

6 Ella Ella | 20. srpna 2012 v 10:22 | Reagovat

Jacey- Díky :D Tuto kapitolu jsem se snažila udělat trochu vtipnou a odlehčenou, i když se mi to ke konci moc nepovedlo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama