Poslední slova

15. srpna 2012 v 21:57 | Jannie |  Jednorázové

Taková krátká povídečka na tři minutky, které vás jistě neomrzí :D
Michael stál před zrcadlem a zručnými prsty si upravoval uzel na šedé kravatě. Měl na sobě černý oblek, kalhoty a leštěné polobotky. Při pohledu na svůj vlastní obraz ho zaplnil smutek a melancholie. Snažně zamáčkl pár slz a pokusil se ovládnout. Nasadil tvrdou grimasu a zlostně zaťal zuby.
Chystal se na pohřeb svého bratra Marka. Oba byli synové slavného spisovatele Lea Bastinera. Specializoval se na psychlogické a dramatické romány, které bylo nesnadné pochopit. Používal k tomu vlastních zkušeností nebo znalostí svého jediného přítel. Také díky němu napsal svůj poslední román, jenž vidělal spousty peněz. Pár týdnů na to však otec zemřel a Michael s bratrem byli odkázáni sami na sebe.
Otcova smrt jimi pohnula jen trošku. Téměř se s ním nevídali, takže něměli možnost si k němu vychovat jakýkoliv vztah. Jako děti je vychovávala chůva, která však měla za úkol předčítat jim otcovy romány, které však byli pro děti naprosto nevhodné. Místo pohádek tak měli vzpomínky na sáhodlouhé zpovědi hlavních postav, které trápily noční můry nebo jiné hrůzy.
Leo si také přál, aby aspoň jeden ze synů kráčel v jeho šlépějích. Byl tím přímo posedlý. Jeho vyvoleným se stal Marek, který se díky své jediné podařené slohové práci nikdy nezbavil otcových naučných přednášek, typů, jak pracovat, rad a spousty dalších, o něž očividně nestál. Bylo zjevné, že spisovatelem se nikdy stát nehodlá a dělal všechno proto, aby otci vyvrátil jeho domněnky.
Proto Michaela nanejvýš překvapilo, když se nedlouho po Leově smrti uzavřel v otcově pracovně a trávil tam veškerý svůj volný čas. Za nějakou dobu vyšel s rukopisem vlastní knihy a oznámil svému bratrovi, že hodlá otce následovat. Nato začal být Leovi stále více podobný, až to Michaela děsilo.
Bratrova kniha však nikdy nevyšla. Při cestě do nakladatelství jej srazilo auto a listy knihy se rozlétly do světa. Marek po několika dnech v nemocnici zemřel a Michael byl u toho. Seděl u něj celou dobu, zatímco spal. Probral se jen na pár minut a viditelně nebyl při smyslech. Šeptal samé nesmysly, avšak jeho poslední slova si Michael navždy zapamatoval.
"Dokonči to, co není dokončeno. Dokonči jeho práci." Nato skonal a Michaelovi nezbývalo, než připravit další pohřeb.
Nyní vyšel připravený z domu a nastoupil do své limuzíny, která jej odvezla do kostela. Obřad byl tichý a smutný, přišla jen malá hrstka příbuzných, která však lhala a naříkala více než sebevětší dav. Michael upustil jedinou slzu a to, když ukládali Markovu rakev do hrobu.
O pár dní později šel Michael zapálit na hřbitov svíčku. V tom si všiml, že na náhrobku leží svazek papírů. Byl špinavý a umlousaný, ale písmena byla přesto dosti čitelná. Při důkladném prozkoumání Michael zjistil, že jde o bratrův román. Jak se tam vzal, netušil, ale vzal ho s sebou domů.
O několik týdnů později Michaelův sluha zaznamenal něco velice znepokojivého. Jeho pán se stále častěji zavíral ve staré Leově pracovně a nevycházel dříve, než zapadlo slunce. Pokaždé měl prsty ušpiněné od pera a mumlal si pro sebe nějaké nesmysly. Jednoho dne vyšel ven se svazkem papírů v ruce. Jeho oči se matně třpytily a tvářil se sebevědomě.
"Dokončit jeho práci." To byla jeho poslední slova než odešel ven a o několik ulic byl okraden a zabit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Liss Liss | Web | 16. srpna 2012 v 15:23 | Reagovat

Páni, to je docela drsné. A smutné. Schválně, jestli se najde někdo, kdo prokletí toho románu zlomí. hezký nápad.

2 Elizabett Elizabett | Web | 16. srpna 2012 v 15:53 | Reagovat

Díky :) Všechnu grafiku co mám na blogu - i tu koláž- dělám v programu Photofiltre Studio (stáhla sem si ho z www.slunecnice.cz) ... nebo mi mužeš na blog napsat a já tu koláž klidně udělám a pak byxch ti ji poslala na tvuj mail nebo tak :) Ale jestli teda budeš chtít, tak mi napiš, ale sem teď pryč na dovče, takže bych ti tu koláž udělala a poslala tak příští týden asi :)

3 teri-vlk teri-vlk | Web | 24. srpna 2012 v 9:10 | Reagovat

Souhlasím s Liss - opravdu super nápad. Velmi mě to zaujalo a dobře se mi to četlo. Píšeš opravdu moc hezky :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama